27 апреля 2017

Телефон доверия - (044) 568-20-02

Хотя Он убивает меня, всё равно я буду доверять Ему. Иов 13:15

ВИШКІЛ

1-3    «-Якщо перед вами солдат у стані сильного стресу-очі скляні, на дійсність не реагує-не треба на нього гримати, чи, боронь Боже, давати ляпас. У відповідь запросто можна отримати кулю. Підійдіть обережно, виставляючи перед собою порожні руки, скажіть, що ви лікар і хочете його оглянути. візьміть потерплого за руку, обережно помасуйте кисть. Дружньо обійміть, нерізко, але відчутно потрусіть за комір-це призводить до активізації вестибюлярного апарату, і людина повертається у реальність. Якщо солдат судомно чіпляється за автомат, не віддає його-не треба видирати силою. Достатньо відокремити магазин. Потренуйтеся при нагоді…»
   Два десятки служителів з різних областей і церков уважно слухають, занотовують, перепитують. На базі церкви «Скинія»- черговий вишкіл, який проводить полковник Руслан Коханчук, автор навчального курсу для капеланів. Проблеми і виклики для душпастирів у сучасному українському війську. Особливості спілкування із особовим складом, місце капелана у структурі підрозділу. Взаємодія із офіцерами. Розбір типових помилок...
   Навчання інтерактивне, капелани беруть жваву участь у вдосконаленні курсу, заповнюють різноманітні анкети. Діляться з офіцером досвідом-половина з групи не раз бували у зоні АТО.
   В рамках курсу- лекція від одного з авторів і викладачів програми «Броньований розум», поведінка в екстремальних умовах. Багато практичних порад, часто несподіваних: «…обережно зніміть з нього шолом і почухайте-помасажуйте йому голову-це дуже добре допомагає в стані надмірної нервової напруги…»
   Вишкіл триває чотири повних дні. По його закінченні дехто з братів відразу прямує у зону АТО. А в перспективі-якщо Божа воля- на капеланів чекає польовий вихід і практичне опанування навичок з тактичної медицини.
  Дякуємо Богові за наших лекторів і просимо всіх небайдужих молитися за ефективність і розвиток капеланського служіння в Україні. Молімось за Військо Українське! З Богом!